Tento e-shop využívá cookies

Tento eshop používa cookies na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analyzácii správanie návštevníkov. Používaním stránok s týmto súhlasíte.

Drahý užívateľ, značka Farmax teraz patrí pod Neuraxpharm. Neuraxpharm je popredná európska skupina v sektore pre Centrálnu Nervovú Sústavu.
Stále sa rozvíjame, aby sme naplnili maximálnu potrebu našich zákazníkov

MaxIQ Omega-3 sirup 150 ml

Novinka
Kód: 001 Kód výrobcu: 8595675851283
15.84 € 
13.20 €  bez DPH
Skladom
Ks

Prečo Teda MaxIQ Omega-3
Je prospešný

Nadpriemerný obsah EPA a DHA plus vitamíny A, D, E.

Zobraziť detailný popis

Detailný popis

DHA pre zdravie mozgu
DHA je najviac zastúpenou zložkou rybieho oleja. Tvorí 10 % – 20 % mastných kyselín v mozgovej kôre, čo je časť nášho mozgu zodpovedná za pamäť, jazyk, kreativitu, emócie a pozornosť.

 • Dojčatá – kognitívny vývoj a funkcie mozgu
 • Deti – neustály vývoj mozgu počas celého obdobia dospievania
 • Dospelí – podporuje zdravie mozgu
 • Tehotné a dojčiace ženy – podporuje vývoj mozgu dieťaťa
  • príjem kyseliny dokosahexaenovej (DHA) matkám prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu a dojčených detí

DHA pre zdravie očí
DHA je hlavným štrukturálnym tukom v sietnici oka a hrá dôležitú úlohu ako vo vizuálnom vývoji dojčiat, tak vo vizuál-nych funkciách po celý život.

 • Plod a dojčené deti – prispieva k normálnemu vizuálnemu vývoju dojčiat do 12 mesiacov, príjem DHA matky prispieva k normálnemu vývoju oka plodu a dojčených detí
 • Deti – vizuálne funkcie a vývoj dieťaťa
 • Dospelí – prispieva k udržaniu normálneho videnia

Množstvo vitamínu A, D, E pri dávkovaní 5 ml pre deti od 3 rokov úplne uspokojí ich dennú potrebu.

Je prírodný

Rybí olej pochádza z divo žijúcich rýb (sardinky, sardely, makrely) v studených moriach. Najvýznamnejšími oblasťami rybo-lovu podľa defi nície FAO (organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo) je napr. oblasť juhovýchodného Pacifi ku (Peru, Chile) a stredovýchodný Atlantik (Maroko, severné pobrežie).

Je kvalitný a dôveryhodný
Náš rybí olej je certifi kovaný Friend of the Sea (FOS), čo zaručuje kvalitu produktov rybolovu a uľahčuje akvakultúrne činnosti smerom k udržateľnému rybolovu a chovu. Je založená na spoločnej rybárskej politike EU, zahŕňa súbor nástrojov na ochranu prirodzenej obnovy rybolovných zdrojov a morského ekosystému. Medzi hlavné požiadavky na rybársky priemysel patrí napríklad ochrana nadmerne využívaných druhov, zadržiavanie odpadu, zníženie dopadu na more a riečne korytá alebo politika znižovania emisií.
Je testovaný na GMO, spĺňa najprísnejšie medzinárodné štandardy. Vyrába sa v zariadení kontrolovanom FDA (Úrad pre kontrolu potravín a liečiv – USA) podľa aktuálnych správnych výrobných postupov v kontrolovanom prostredí od začiatku až do konca.

Je čistý a bezpečný
Neobsahuje škodlivé ani karcinogénne látky, ťažké kovy, je bez GMO, bez laktózy, lepku, cukru, farbív a prídavných látok. Certifi káty o analýze máme k dispozícii pre akúkoľvek šaržu.

Je ľahko užívateľný a stabilný 
V tekutej forme je vhodný aj pre najmenšie deti. Nezožltne minimálne po dobu 6 mesiacov.

A niečo zaujímavé naviac
Určite viete, že najzásadnejšie obdobie pre rast a vývin mozgu a zraku vášho dieťatka je medzi tretím trimestrom a raným detstvom. Mozog je najzložitejší a najdokonalejší orgán ľudského tela. Podstatná časť jeho vývinu prebieha ešte pred na-rodením (počas prvých troch mesiacov vnútromaternicového života), po narodení je počet mozgových buniek už konečný, aj keď aj po narodení mozog určitú dobu vyzrieva. To znamená, že mozgové bunky postupne zdokonaľujú svoje usporia-danie a tým svoju funkciu. Počas prvých štyroch mesiacov života prebieha dôležitá časť zrenia a vývoja mozgu, na ktorú potom postupne nadväzuje rozvoj psychických a duševných schopností, ako aj pohybových schopností jemnej a hrubej motoriky. Pohybové schopnosti potom ďalej rozvíjajú psychiku.

Aby sme rástli a vyvíjali sa a boli zaistené životné funkcie, musíme mať prísun dostatočného množstva kvalitnej potravy, jednotlivých živín ako sú bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a minerály. V našom sirupe nájdete špeciálne vybraté tie zložky, ktoré ovplyvňujú rozvoj nervovej sústavy a duševný vývoj detí, ktorými môžete vhodne podporiť mozog a nervovú sústavu nie len svojich detí, ale aj svoju vlastnú.
Esenciálne mastné kyseliny, z ktorých najvýznamnejšie sú EPA (kyselina eikosapentaeonvá) a DHA – kyselina dokosa-hexaenová si telo nevie vytvoriť samo, musia teda byť prijímané z potravy alebo v prípade plodu prostredníctvom potravy matky. Majú významnú úlohu pri vývoji nervovej sústavy plodu a novorodenca. Počas tehotenstva placenta prenáša živiny (vrátane DHA) z matky na plod, množstvo požitých omega-3 mastných kyselín tak navzájom súvisia s množstvom v plode. Dostatočný príjem omega-3, najmä DHA, do detského organizmu je kľúčový pre správny psychomotorický vývoj. Táto omega-3 mastná kyselina s dlhým reťazcom sa nachádza v bunkových membránach celého tela a pomáha prenášať správy medzi nervami. Je dôležitou štrukturálnou zložkou srdcového tkaniva a prirodzene sa nachádza v materskom mlieku. Počas prvého roku života je nie iba východiskovým bodom pre zdravé telo a myseľ dieťaťa , ale významným vývojom prechádza aj jeho zrak.  
Kyselina dokosahexaenová alebo DHA patrí medzi polynenasýtené omega-3 mastné kyseliny (PUFA). Ide o hlavný štruktu-rálny tuk nachádzajúci sa v mozgu a oku, ktorý tvorí až 97 % celkových omega-3 tukov v mozgu a až 93 % omega-3 tukov v určitej časti oka, ktorá sa nazýva sietnica. DHA zaisťuje, aby sa bunky v mozgu, srdci, očiach a ďalších častiach nervové-ho systému nielen správne vyvíjali, ale tiež správne fungovali vo všetkých fázach života, stáva sa tak nepostrádateľnou  pre optimálnu funkciu mozgu počas celého života. 
DHA tak jedinečným spôsobom napomáha zdraviu vášho dieťatka:

 • Podporuje kognitívne funkcie (optimálnu funkciu neurónov)
 • Podporuje schopnosť sústrediť sa
 • Má vplyv na riadenie motorickej časti mozgu (svalové funkcie, koordinácia)
 • Podporuje zvýšenú ostrosť videnia a duševné zdravie

EPA je tiež omega-3 mastná kyselina s dlhým reťazcom, nemenej dôležitá pre ľudské zdravie, najmä pre zdravie srdca. Pre rast a rozvoj dieťaťa je dôležitý vitamín D. Podieľa sa na raste a vývoji kostí, má vplyv na činnosť nervového systé-mu, tvorbe a raste nových buniek a ovplyvňuje imunitný systém. Prispieva tiež k normálnemu využitiu vápnika a fosforu a k normálnej hladine vápnika v krvi. Vitamín D sa najčastejšie podáva dojčatám po pôrode, avšak je to iba posilnenie toho, čo sa už vytvorilo počas vnútromaternicového vývoja v tele matky. Bolo dokázané, že svoju úlohu má už v krvi matky pred narodením dieťatka. Deti matiek, ktoré mali počas tehotenstva dostatočnú hladinu tohto vitamínu, majú v kostiach vyšší obsah minerálnych látok. Vitamín D získavame najmä zo slnečného žiarenia. Ďalším významným zdrojom je rybí tuk, kde sa okrem omega-3 mastných kyselín prirodzene nachádza.

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch. Spolu s vitamínom E sú antioxidanty, ktoré chránia bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi. Vitamín ďalej prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku, pokožky, slizníc a normálnej funkcii imunitného systému. Podieľa sa na procese špecializácie buniek.

Otázky užívateľov

Produkt zatiaľ nikto nehodnotil, buďte prvý!

Napíšte hodnotenie
*
*